KEĎ SI ŽLTÁ S MODROU POVEDIA ÁNO (5. časť seriálu)

Za posledných 7 rokov som bývala v 5 bytoch a všade bola zelená kúpeľňa. Znamená to niečo? Alebo je to veľmi jednoduché. Ľudia majú radi zelenú v kúpeľni.

Zelená farba nás na psychickej úrovni upokojuje a preto sa do interiérov veľmi hodí. Na fyzickej úrovni znižuje depresiu, nervozitu a úzkosť. Dáva nám zmysel obnovy, sebakontroly a harmónie.

Vracia nás späť k sebe a preto jej na zemi potrebujeme tak veľa. Vidíme ju často nielen vo vnútri domov a budov ale najmä v exteriéri. Je všade okolo nás hlavne teraz na jar.

Zelená farba sa teda veľmi úzko spája s prírodou. Potraviny či výživové doplnky sa nás snažia zelenou farbou na etikete presvedčiť o tom, ako sú pre nás zdravé. My ich takto skôr kúpime, lebo túžime byť zdraví…

Uvedomili ste si, že únikové východy označené EXIT sú v zelenej farbe? Zelená farba znamená život. Ak si chcete zachrániť ten svoj, v prípade požiara utekajte po zelenej.exit

Všimli ste si, že nielen lekárne ale aj mnohé banky majú vo svojom logu zelenú farbu? Táto farba okrem života, zdravia a plodnosti symbolizuje aj peniaze.

Najneskôr na základnej škole sme sa miešaním farieb na palete naučili, že zelenú farbu získame zmiešaním žltej a modrej. Spojením jasnosti a optimizmu žltej a emocionálneho pokoja modrej farby zelená prináša nádej a hojnosť ducha tak, ako žiadna iná farba. Podobne ako u ružovej čím viac je žltá v zelenej zastúpená, tým pôsobí mladíckejšie a dynamickejšie. Čím viac modrej v nej je, tým je farba pokojnejšia a aj jej účinky.

Zelená farba patrí medzi farby, ktoré sú najčastejšie označované ľuďmi za obľúbené. Nečudujem sa. Ja ju milujem. Dokonca na VŠ som mala obdobie, kedy som chodila oblečená ako vodník. Ušila som si bundu zo zelenej lesklej látky a taktiež zelenú sukňu. Kúpila som si krásne kožené čižmy ako inak, zelené. Na trhu v Camben Town v Londýne som si našla zelenú kabelku. A nosila som to všetko spolu. Teraz sa nad tým smejem.

Pri tomto písaní som si uvedomila, prečo sa zelená farba tak málo používa na oblečení na slávnostné a formálne príležitosti. Tam teda relaxovať či nachádzať pokoj a harmóniu nechodíme. Ale aj tak, podľa mňa tmavo hrdzavé ženy nikdy krajšie vyzerať nebudú než v smaragdovo zelenej róbe a hrdzaví muži v tmavo zelenom obleku z nádherného jemne lesklého kvalitného materiálu.

Na nedávnej prechádzke v meste som si uvedomila, že upútať pozornosť sa dá nie len vo výraznej červenej či žltej ale aj v príjemnej zelenej farbe. Všimla som si mladého muža v zelených nohaviciach a ženu v zelenom blejzri, pričom odtieň tejto farby bol sýty, nie krikľavý. Obaja vyzerali zaujímavo a skvele.

Tmavo zelené šperky krásne vyniknú na škoricovom podklade. Cyklámenové šperky príjemne ozvláštnia zelené oblečenie. Zelená sa dá krásne kombinovať s podobne ladenou modrou. V minulosti sme si ako deti posmešne spievali: „zelená modrá, pre somára dobrá“. Naozaj nerozumiem, ako to vzniklo. Vie niekto?

Michaela Pisoňová
Je certifikovaná koučka štýlu, ktorá učí ľudí vyberať oblečenie pre seba, svoju postavu a svoje sny. Ako nadšenec pre vedomú krásu ľudí posúva bližšie k spokojnému a naplnenému životu cez pochopenie a vylepšenie ich vzhľadu.
Hlbšiu spojitosť medzi oblečením a naším životom hravou formou objasňuje v jej eBooku 33 tipov ako môžete svojím oblečením zlepšiť váš život>>
Je autorkou eBooku Minimalistický šatník>>
Má skvelého muža a troch krásnych synov. Je zároveň aj lektorkou plodnosti, učí ženy rozumieť čo im telo hovorí o ich plodnosti. Viac informácií o nej nájdete tu >>
 • 33 tipov, ako môžete OBLEČENÍM ZLEPŠIŤ VÁŠ ŽIVOT

  Tiež sa každé ráno obliekate? Viete, čo všetko môžete oblečením vo vašom živote zmeniť? Vložte vás email do formulára pod týmto textom a čítajte ZDARMA

  Váš email je u mňa (Michaela Pisoňová) v bezpečí a budem ho na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy.

  Kliknutím na tlačítko vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie eBooku a ďalších newsletterov odo mňa, ktoré sa budú týkať súvisiacej témy.

  Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačítko ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maily.


 • Najnovšie články
 • Kategórie