KRÁČAJME AKO KRÁĽOVNÉ

To, že sa dá opticky zoštíhliť pás správnym výberom oblečenia, už asi viete. Ale obyčajnou pomalou chôdzou?…

Ako chodíte vy? Predstavte si seba pri bežnej chôdzi alebo sa rovno prejdite.

Ponáhľate sa? Má vaša hlava vždy náskok pred vaším zadkom? Alebo naopak, ledva sa hýbete? Ste akoby celá stuhnutá a uzavretá. Možno kráčate s rukami zavinutými okolo pása?

Často vidím takto chodiť mladé dievčatá, ktorým práve vyrástli prsia a ešte sa s nimi nestihli zžiť. Toto je ich spôsob schovávania sa pred svetom. Viem, o čom píšem. Robila som to isté. Nielenže takto zabraňujú správnemu dýchaniu, získavajú zlé návyky v postoji svojho tela, ale aj oberajú sa o vlastnú atraktivitu.

Spôsob, ako sa pohybujete, keď kráčate, hovorí o vás veľa. Napríklad aj to, nakoľko príťažlivá, zaujímavá, či dôležitá sa cítite.

Ako chodia kráľovné? Hrdo, vzpriamene, pomalšie. No a pri pomalej chôdzi je čas aj na nejaké to krútenie bokmi. To sa s kráľovnami asi nespája, ale mne to nahráva do témy J

Ak je vaša chôdza skôr tá nekráľovská, mám pre vás dobrú správu. Dá sa to naučiť a cez ňu sa môžete stať atraktívnejšia pre seba aj vaše okolie. Môžete si pomôcť rozvinúť tak v sebe pocit ženskosti a vlastnej krásy.

Začnite chodiť pomalšie a vedome. To isté musím pripomínať denne sama sebe. Kráčam ako raketa, čo je často praktické, ale nie vznešené.

Urobme si cvičenie.

Nerobte nič, len kráčajte. Vnímajte každý pohyb svojho tela, každý jeden krok, svoje dýchanie. Zákonite tak spomalíte a vaše pohyby budú ladnejšie a krajšie.

Potom sa zastavte a uvoľnite panvu. Jemne ňou pohýbte zboka nabok, akoby ste tancovali brušné tance. Alebo si ich rovno zatancujte. Keď sa s takto uvoľnenou panvou znovu pustíte do kroku, začnete viac krútiť bokmi bez toho, aby to vyzeralo neprirodzene či nasilu.

Ja učím ženy ako dosiahnuť lepšiu postavu ich oblečením. Ale vy si okrem správneho výberu oblečenia môžete pomôcť aj vhodným hýbaním sa napríklad pri chôdzi. Prsia sa môžu zdať väčšie, boky okrúhlejšie, pás výraznejší.

Nech máte akokoľvek plochý zadok, hneď bude vyzerať oblejšie a váš pás štíhlejšie. Máte komplex z väčšieho zadku? Aj tak ním krúťte. Lepšie je mať veľký zadok, na ktorý je jeho majiteľka hrdá, než väčší zadok, za ktorý sa hanbí.

Pri pomalšej a vedomej chôdzi budete pomalšie a hlbšie dýchať, otvorí sa vám hrudník a automaticky sa vám „zväčšia“ prsia. No nestojí to za to?!

Keď pri takejto vedomej chôdzi vydržíte istý čas, začnete sa vy sama cítiť omnoho atraktívnejšie, ženskejšie a krajšie. Pre mužov nie je atraktívnejšia žena než tá, ktorá sa tak aj sama cíti. Ktorý chlap sníva o zakomplexovanej žene? Len zakomplexovaný a toho vy predsa nechcete.

Uvoľnená panva nie je na škodu ani vašej plodnosti. Práve naopak, je priam nutným prepokladom dobrej plodnosti.

Ženy, nosme sa ako kráľovné!

Michaela Pisoňová
Jej srdcovkou sú silné témy žien: plodnosť a štýl. Ako lektorka plodnosti učí ženy dobre poznať ich menštruačný cyklus a rozumieť mu. Ako koučka štýlu učí vyberať oblečenie, ktoré nositeľku podporí zvonku aj zvnútra. Uplatňuje prirodzený prístup k plodnosti a vedomý prístup k obliekaniu.
Je autorkou eBooku Minimalistický šatník>>
Viac informácií o nej nájdete tu >>