Čo hovoria ženy, ktoré som učila?

Teraz som schopná bez strachu určiť plodné dni a to už pred ovuláciou. Bola som chorá, mala som operáciu, aj obdobie stresu. Výsledkami to nejak neotriaslo a pekne som vedela na čom som, za čo sme s manželom veľmi vďační. Pre manželský život veľké plus. Je to oveľa zdravšie, prirodzenejšie, bezpečnejšie než akékoľvek antikoncepčné metódy. V prípade ťažkostí s plodnosťou sú sledovania vynikajúcim základom pre ich riešenie. Je to jeden z najefektívnejších spôsobov ako počúvať svoje telo, ako mu rozumieť, prijať ho a podporiť ho. Jedna z najlepších investícií vôbec :o)

Mária

O bábätko sme sa snažili cca 3 roky, rok len tak, ten druhý sme riešili či mame problém (u gynekológa som bola učebnicovy prípad, všetky výsledky super) a ten tretí rok som objavila Creighton model a stretla Mišku. S manželom sme veriaci a IVF sme obaja zamietli ako možnosť. Miška, ako profík, vždy pripravená ma čakala s množstvom užitočných inf, ochotná odpovedať na rôzne otázky s nami prešla polročnou prípravou, a musím povedať, že to bol najlepšie investovaný čas a peniaze. Chvíľku to trvalo a pozorovacia rutina sa dostavila takže to už bola súčasť dňa, dokonca aj na dovolenke. Miška túto metódu ovláda perfektne, tabuľku vedela čítať aj hore nohami ☺️A moje chybné značenia trpezlivo opravovala. Táto metóda ma naučila spomaliť sa a viac vnímať vlastné telo. Lebo keď sa vnímate, zistíte čo vám telo hovorí. Na základe pozorovania hlienu sme tak zistili, kde by mohol byť problém a riešili sme to. Po roku a pol sa nám podarilo prirodzene otehotnieť, veríme že do zdarného konca. Metódu určite odporúčame, nás to veľmi zblízilo, manžel viac porozumel cyklu a všetkému čo prináša ☺️ priznal sa, že nakúkal do tabuľky, aby sa zorientoval, keď nevedel, ktorá bije 😂 Choďte do toho 🙏

Veronika + Vladko

CrMS metóda mi bola veľmi nápomocná v čase, keď som dojčila a tesne po skončení dojčenia. Vzhľadom na to, že som prežívala stresové obdobie, ktoré vplývalo na môj cyklus, pomohlo mi to vyznať sa v sebe lepšie a viac sa uvoľniť v sexuálnej oblasti. Okrem toho mi Miška ako moja školiteľka asi dosť nevedomky zásadne pomohla v tom, čím som si prechádzala. Bola tam, bez súdenia, bez hodnotenia, zraniteľná, s otvoreným srdcom a to mi umožnilo pozerať sa na svoju realitu s nadhľadom. Metóda ako taká je veľmi nápomocná a praktická, učí vás tomu, aby ste začali spolupracovať so svojím telom, učí vás začať vnímať, že telo máte, že funguje a že funguje úžasne. Pomáha vám vnímať sa a to je v dnešnom kolotoči veľmi dôležité. Odporúčam - aj metódu, aj Michaelu ako školiteľku :)

Natália

Creighton model ma zaujal tým, že je to prirodzená metóda, kde sa žena pri pomerne jednoduchej rutine, vďaka jasným pravidlám obmedzujúcim možnosť nesprávnej interpretácie + individuálnemu prístupu školiteľky, naučí spoznať svoje telo ako originál. Naučila som sa, ako sa správa MOJE telo, t.j. čo je preň normálne, aj keď iná žena to môže mať inak. Je pre mňa veľkou výhodou vedomie, že vďaka Creighton modelu je možné prirodzene identifikovať a aj medicínsky riešiť niektoré problémy s neplodnosťou či komplikovanejším otehotnením. Vydávala som sa až po 30tke a viem, že s vekom plodnosť klesá, a aj preto sme sa pred svadbou začali pripravovať na plánovanie rodičovstva cez túto metódu. Určite ju odporúčam či už ženám s nepravidelným cyklom, ženám, ktoré majú problém otehotnieť, ale aj všetkým ženám (a ich snúbencom/manželom), ktoré chcú poznať svoje telo čo najlepšie.

Janka

Metóda sa mi zdá byť pomerne jednoduchá, aj keď niektoré "úkony" treba robiť pravidelne, čo chce istú zodpovednosť a systematickosť. S Miškou sa mi spolupracovalo veľmi dobre. Na každom stretnutí sa ma pýtala všetky najdôležitejšie veci, ktoré sú potrebné. Vďaka tejto metóde som sa tiež upokojila, že napriek ťažkej chorobe, som žena s fungujúcim cyklom a nádejou na dieťa.

Adriana

S manželom sa už viac ako tri roky snažíme o dieťatko. Naše vnútorné presvedčenie je však proti akejkoľvek umelej forme oplodnenia. Začala som sa preto učiť pozorovať hlien krčka maternice a správne si všetky zistenia zaznamenávať do tabuľky. So školeniami som veľmi spokojná. Postupne sa v danej metóde s pomocou Mišky zlepšujem. Počas 4 mesiacov používania tejto metódy som spoznala svoj vlastný menštruačný cyklus oveľa lepšie ako za niekoľko rokov. Mnohé veci som predtým ani netušila. Veríme, že táto metóda spolu s liečbou nám prinesie vytúžený dar, po ktorom túžime...Dieťatko.

Daniela

Okrem toho, že táto metóda nie je spojená s meraním teploty každé ráno v rovnaký čas, oslovilo ma na nej to, že sú vyškolení NaPro lekári, ktorí vedia riešiť prirodzenou metódou možné problémy s otehotnením. Prišlo mi to ako spraviť krok vpred - ak by sme mali v manželstve problém s počatím, nakoľko máme obaja po tridsiatke. Táto metóda je v podstate 3 v 1. Jednak učí plánovanému rodičovstvu prirodzeným spôsobom, zaručuje mi príp. riešenie problémov s lekárom a zahŕňa aj duchovný aspekt, ktorý je pre nás so snúbencom dôležitý. Maximálne ma upokojila myšlienka, že Miška nie je ako školiteľka žiadna začiatočníčka, čo mi dodalo istotu a dôveru. Táto metóda ma učí byť ženou so všetkým, čo k tomu patrí - aj s (ne)vyspytateľnými predmenštruačnými syndrómami :) Vďaka značeniu a tabuľkám je všetko prehľadné a predvídateľné, takže vrelo odporúčam :) Veríme, že čo prostredníctvom tejto metódy nadobudneme pred manželstvom, v manželstve ešte viac zúročíme ;)

Monika

Úprimne, odporúčam túto metódu, kde môžem. Nám s Paťom veľmi pomohla najmä v tom, že sme sa zbavili podvedomého strachu a napätia z otehotnenia. Kým sme nespoznali Mišku, mali sme „metódu“ nemilovať sa spolu, aby náhodou... Vo svojich cykloch sa už vyznám, aj keď niekedy sú skutočne zložité. Mám z toho takú radosť :)

Silvia

Keď som sa prvý krát stretla s CrMS mala som nejaké skúsenosti so sledovaním plodných a neplodných dní, ale nikdy som si nebola na 100% istá, či sú moje pozorovania správne. Až po absolvovaní CrMS pod vedením inštruktorky som sa naučila dôsledne sledovať svoje telo a to nie len svoje plodné a neplodné dni, ale aj ďalšie signály menštruačného cyklu. Nadobudla som väčšiu istotu vo svojich pozorovaniach a lepšie pochopila ako funguje moje telo, takže dokážem lepšie chrániť svoje zdravie a svoju plodnosť. Navyše CrMS je aplikovateľná v každej životnej situácii pri snahe o dosiahnutie tehotenstva ako aj pri oddialení tehotenstva.

Anka

Na Miške sa mi páči jej zanietenosť a precíznosť, s akou pristupuje ku každej klientke. Neuspokojí sa len tak s kadejakou odpoveďou na svoje otázky, ale je pre ňu dôležité, aby žena (teda ja) naozaj porozumela svojmu cyklu a vedela ho prečítať a aplikovať naň pravidlá týkajúce sa dosahovania alebo vyhýbania sa tehotenstvu, resp. vedela vybadať, že zrejme niečo nie je v poriadku. Pre mňa je to obzvlášť dôležité, keďže moje cykly majú trvanie od 30 dní po niekoľko mesiacov a až, kým sme sa nestretli a nesadli si spolu nad moje tabuľky, bola som dosť zúfalá a frustrovaná zo svojich cyklov a zo zaznamenávania ich priebehu. Takže, Miši, veľká vďaka za prinesenie svetla do tejto oblasti môjho života.

Stanka (37 rokov, 2 deti)
Mala som možnosť trochu porovnať jednotlivé metódy PPR aj lektorky a za seba hovorím, že CrMS sa mi jednoznačne páči, aj najviac vyhovuje, a aj spôsob, ktorým lektoruješ, je super. Dobre robíš, ako to robíš :) Vďaka za to.
Zuzana