NAČO SÚ DOBRÉ LEŽIAKY VO VAŠEJ SKRINI

Viete, čo jednoducho vystihuje dokonalé šťastie? Život v prítomnosti. A čo to má spoločné s vašou skriňou? Prenesme sa tam a zistíme…

Ktoré veci stoja v ceste tomu, aby ste sa ráno ľahko a rýchlo obliekli k vašej spokojnosti a kráse?

Ktoré veci blokujú prísun novej energie do skrine, novým krajším veciam?

Ktoré veci slúžia len ako výplň priestoru či plocha na padanie prachu?

Nazvime ich „ležiaky“. Tieto ležiaky vo vašej skrini len tak ležia niekedy aj niekoľko rokov. Tvária sa, že sú dôležité, užitočné, ale v skutočnosti vás len oberajú o čas, priestor, o váš skvelý pocit. Klamú vás. Vďaka nim máte pocit, že vaša skriňa je plná a vy vždy máte čo na seba. To isté si myslí aj váš manžel (ak ste žena). Obidvaja však nechápete, prečo je každé ráno také ťažké zo skrine vybrať niečo pekné na seba.

Ležiaky sú vaši falošní kamaráti. Zaberajú miesto skutočným priateľom, tvária sa, že vám chcú dobre, ale v skutočnosti vám len kazia náladu, nepodporujú vás. Oberajú vás o priestor aj čas.

Keď si z času na čas preberáte obsah šatníka, hodia na vás roztomilý pohľad ako Shrekov kamarát kocúrik a vy neodoláte a poviete si:

„Ešte sa mi zíde.“Real life puss in boots

„Mám ho už tak dlho, nemôžem ho dať preč.“

„Bol to darček.“

„Schudnem do nich.“

„Raz bude opäť moderný.“

„To bolo také drahé.“

„Neodvážim sa ju nosiť, ale je tak krásna.“

„Už sa v tom necítim, ale rada som to nosila. Stále je to pekné.“

„Bude mi chýbať.“

Spoznávate vlastné slová? Iba minulosť či budúcnosť. Vy žijete teraz a neviete, ako dlho ešte…

Viete o tom, že tým, že držíte v šatníku veci, ktoré vám „nepatria“, oberáte o nich ľudí, ktorým „patria“? Nie, nie, v žiadnom prípade vás nenazývam zlodejmi. Chcem vás len naviesť na pohľad na vaše ležiaky z inej strany.

Vy tieto veci nenosíte, lebo už nesedia vášmu telu alebo osobnosti. Porozmýšľajte, či nemáte vo svojom okolí ľudí, ktorým by mohli sadnúť. Nemusia to byť len vaše kamarátky, môžu to byť aj susedky, pani v obchode, vaša kaderníčka, poštárka a pod. Ak nenájdete, odovzdajte ich inštitúciám či miestam na to určeným a dôverujte, že tie správne osoby si k vašim veciam cestu nájdu. A môže to byť pokojne aj inzerát na predaj.

shutterstock_166742477S vašimi vecami sa rozlúčte vedome a s láskou, poďakujte za nich.

Sľubujem vám, že keď im zakývate na rozlúčku, chýbať vám nebudú. Naopak, vo vašom šatníku sa rozprúdi nová energia.

Predstavte si, že máte v skrini len veci, ktoré naozaj a radi nosíte. Nie je ich veľa, ale akurát spĺňajú vaše potreby. Nemáte tam ani veci, ktoré nosíte neradi. Aha, cítite to? Úroveň vašej radosti sa zdvihla už len pri tejto predstave.

Tak to dotiahnite do konca a naozaj si prevetrajte šatník tak, aby vás neoberal o energiu, radosť, ale dobre vám slúžil. Blíži sa jar. Vhodná doba na očistu nielen tela ale aj vášho domova. Šatník v ňom zaberá veľkú časť a používate ho denne. Dajte mu pozornosť, akú si zaslúži, a odmení sa vám.

Rada vás v tomto procese povediem krok za krokom, aby ste to mali jednoduchšie. Nech s jarným slniečkom žiarite aj vy 🙂

Viac informácií o tom, ako pomôžete sebe cez váš šatník v e-knihe: 5-KROKOVÁ LIEČBA VÁŠHO ŠATNÍKA

Michaela Pisoňová
Jej srdcovkou sú silné témy žien: plodnosť a štýl. Ako lektorka plodnosti učí ženy dobre poznať ich menštruačný cyklus a rozumieť mu. Ako koučka štýlu učí vyberať oblečenie, ktoré nositeľku podporí zvonku aj zvnútra. Uplatňuje prirodzený prístup k plodnosti a vedomý prístup k obliekaniu.
Je autorkou eBooku Minimalistický šatník>>
Viac informácií o nej nájdete tu >>