ZO ŠATNÍKA DO KUFRA EFEKTÍVNE A EFEKTNE

zmenšenýUž je to tu. Kto tam nie je, aspoň o tom sníva. Asi pre všetkých je predstava byť niekde na dovolenke, máčať si nohy v morských vlnách, nikam sa neponáhľať a cítiť sa skvele príjemná. U tých dobrodružnejších je ešte príjemnejšie predstavovať si, ako sa trmácajú cestami necestami a spoznávajú nové miesta.

No asi by sa väčšina z nás zhodla na tom, že posledný deň pred odchodom na dovolenku nie je z tých, na ktoré sa tešíme alebo radi spomíname. Áno, píšem o balení sa na dovolenku. Ono to ale nemusí byť až tak zlé. Stačí, keď na to budete myslieť aspoň pár dní vopred a trochu sa na to pripravíte. Ako pri všetkom, aj tu platí, že s malou prípravou si môžete veľa uľahčiť.

Hoci ja toto leto asi k moru nepôjdem, myslím na vás, ktorí sa tam chystáte. Pripravila som pre vás praktickú pomôcku, ako sa zbaliť tak, aby ste mali po celý čas čo na seba, nevyzerali každý deň rovnako a pritom si vystačili s minimom vecí.

Vytvorila som pre vás príklad šatníkovej kapsule vhodnej na letnú dovolenku. Tu je (táto konkrétne je vhodná pre postavu, ktorá nemá zjavný pás):

žena.letnádovolenka.obdĺžnik13ks

Šatníková kapsula je uzavretá skupina odevov, ktoré sa dajú všetky vzájomne kombinovať. Samozrejme, v rámci zdravého rozumu… Teda nekombinujeme dva kusy nohavíc a pod. Naraz máme na sebe len jedny nohavice, prípadne sukňu alebo šaty. Predstavte si, že v niečom z týchto vecí budete cestovať a ostatné bude tvoriť vašu batožinu. Nebude veľká…

Takže skombinovať tieto veci môžete napr. takto:

žena_obdl.let.dov_rozložené13ks

Z 13 kusov oblečenia vrátanie plaviek môžete získať najmenej 14 rôznych outfitov, čo bohato postačí na jednu 14-dňovú dovolenku. V tomto príklade som použila aj veľkú šatku, ktorá sa dá využiť ako šaty, sukňa, top alebo aj vrchný top. Pri započítaní mnohorakého využitia takejto šatky by sa počet outfitov v tejto kapsule zvýšil.

Ako môžete tento príklad využiť práve vy? Pohľadajte vo svojom šatníku letné veci, ktoré sa dajú všetky vzájomne kombinovať a tie dopasujte do navrhnutej kapsule. Pokojne zameňte nohavice za ďalšiu sukňu alebo si kapsulu inak upravte. Berte na vedomie, že ak pridáte alebo odoberiete šaty, počet outfitov sa zmení. Šaty totiž vo väčšine prípadov nekombinujeme s tričkami.

Ak sa vám to podarí, takto sa zbalíte veľmi efektívne a zároveň efektne 🙂

Pri tvorbe konkrétnej kapsule som vychádzala z tejto univerzálne použiteľnej kapsule – schémy alebo šablóny:

šablóna dovolenkovej kapsule_žena

Je to jedna z 15 šablón, ktoré som navrhla špeciálne pre majiteľov mojej e-knihy MINIMALISTICKÝ ŠATNÍK.

S darčekmi ešte nekončím. Myslela som aj na vašich mužov či synov. Takto môžete zbaliť ich alebo (v lepšom prípade) sa zbalia oni sami:

muž_letnádovolenka12ks

Z týchto 12 vecí (vrátane plaviek), je možné zložiť 18 rôznych outfitov (ak by sme použili plavky aj ako šortky, počet outfitov by sa zvýšil):

muž_letnádovolenka12ks_rozložené

A tu je šablóna pánskej kapsule, ktorá je zároveň ukážkou z prílohy k mojej e-knihe MINIMALISTICKÝ ŠATNÍK:

šablóna dovolenkovej kapsule_muž

Podotýkam, táto šablóna sa dá použiť univerzálne a upraviť na konkrétne potreby jednotlivca.

Verím, že sa na vašu dovolenku už tešíte a budem rada, ak mi napíšete, či a ako ste využili moje rady na efektívne a efektné zbalenie sa na vašu dovolenku.

Z celého srdca vám prajem, aby ste si ju užili naplno a cítili sa na nej krásne!

Michaela Pisoňová
Je certifikovaná koučka štýlu, ktorá učí ľudí vyberať oblečenie pre seba, svoju postavu a svoje sny. Ako nadšenec pre vedomú krásu ľudí posúva bližšie k spokojnému a naplnenému životu cez pochopenie a vylepšenie ich vzhľadu.
Hlbšiu spojitosť medzi oblečením a naším životom hravou formou objasňuje v jej eBooku 33 tipov ako môžete svojím oblečením zlepšiť váš život>>
Je autorkou eBooku Minimalistický šatník>>
Má skvelého muža a troch krásnych synov. Je zároveň aj lektorkou plodnosti, učí ženy rozumieť čo im telo hovorí o ich plodnosti. Viac informácií o nej nájdete tu >>
 • 33 tipov, ako môžete OBLEČENÍM ZLEPŠIŤ VÁŠ ŽIVOT

  Tiež sa každé ráno obliekate? Viete, čo všetko môžete oblečením vo vašom živote zmeniť? Vložte vás email do formulára pod týmto textom a čítajte ZDARMA

  Váš email je u mňa (Michaela Pisoňová) v bezpečí a budem ho na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy.

  Kliknutím na tlačítko vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie eBooku a ďalších newsletterov odo mňa, ktoré sa budú týkať súvisiacej témy.

  Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačítko ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maily.


 • Najnovšie články
 • Kategórie