UŽ VIETE, ČO VÁS BUDE V NASLEDUJÚCICH MESIACOCH ZOHRIEVAŤ?

Potrebujete nový kabát? Tento článok sa vám môže zísť…

Trochu iný odkaz svetu posúvame v kabáte a trochu iný v bunde. KABÁT – inak nazývaný aj „zvrchník“ by vo vašom šatníku nemal chýbať, pokiaľ vám na celkovom dojme záleží.

Investícia do kabátu je väčšinou nemalá, preto by ste si mali dobre premyslieť, akú farbu ale aj typ kabáta vyberiete, aby čo najviac zapadol do vašich potrieb a do vášho šatníka. Všeobecne najpraktickejší je kabát v jednej z neutrálnych farieb, ktorý nepodlieha krátkodobému trendu.

Ak vám vo vašom šatníku chýba, inšpirujte sa mojimi návrhmi…

Pripravila som pre vás malú ochutnávku toho, čo sa dá túto jeseň reálne kúpiť a ku každému vybratému šťastlivcovi som pridala svoj odborný komentár:

 • čo robí s vašou postavou, pre akú je vhodný,
 • aký osobný štýl pokrýva,
 • kde ho kúpite, zistíte po kliknutí na obrázok.

Tramtadadá, začíname…

MÁTE ÚZKE BOKY?

cv8269d1m307

V týchto dvoch kabátoch sa vaše boky zaokrúhlia v momente, keď si ich oblečiete. Jeden menej, druhý viac.

Obidva sa budú hodiť skôr extravagantným osobnostiam, keďže už na prvý pohľad pútajú pozornosť. Robia to v príjemnej nenásilnej forme, jeden svojou žltou farbou a druhý svojim výrazným tvarom sukňovej časti.

Ten druhý je dokonca príjemným kompromisom medzi bundou a kabátom.

 

MÁTE BOKY AKO VENUŠA?

A k tomu ešte úzke plecia? Všetko je ako má byť, len si vyberte ten správny kabát. Tento je pre vás ako stvorený.

m308

Takýto mäkkúčky oversize bude najviac vyhovovať osobám s naturálnym štýlom. Výrazne rozšíri plecia a v oblasti bokov je minimalistický, k čomu prispievajú aj úzke rukávy.

352635

Tento čierny klasický kabát zapadne do každého elegantného šatníka. Bokom nič nepridáva a plecia zvýrazňuje len veľmi jemne jednostrannou klopou v hornej časti.

 

 MÁ VAŠA POSTAVA POMERNE HRANATÉ ČRTY?

b-N4470281_94864_20140920_65244Zmäkčite ich asymetriou, riasením či mäkkým materiálom, aké majú napr. tieto dva kabáty. V hornom sa budú cítiť ako ryba vo vode ženy nekonvenčného aj naturálneho štýlu. Ten modrý si užijú ženy viacerých osobných štýlov.

m310d2

 

MÁTE UKÁŽKOVÚ POSTAVU?

Vychutnajte si ju napr. v týchto dvoch kabátoch…zachovajú vyrovnané proporcie vášho tela. Ten prvý je elegantný až extravagantný a ten druhý je ukážkovo elegantný.

b-N5781920_218047_20150909_24277

b-N5778889_55867_20150908_18372

 

AKO ČO NAJLEPŠIE OBLIECŤ OKRÚHLU POSTAVU?

Zásadou je jednoduchosť. V kabátoch nižšie sa dá vytvoriť pomyslený pás aj zoštíhlenie.

b-2368990_da8cf76e65Tento krátky kabátik vytvorí ilúziu pása tým, že podporí dojem „X“ siluety a zároveň zvýrazní plecia. Takéto rady nosia romantičky

 

51137249Nadčasový kabátik v neutrálnej farbe si budú asi veľmi dlho užívať ženy viacerých osobných štýlov na viac aj menej elegantné príležitosti. Svojím strihom pekne podporuje dojem postavy presýpacích hodín.

 

A NA ZÁVER

6624663Rovnaký efekt na postavu ako predchádzajúci kabát bude mať aj táto mladistvá bundička hodiaca sa pre ženu športového, nekonvenčného ale aj extravagantného štýlu. Avšak psychologický odkaz sa bude značne líšiť. Tušíte ako?

Posledná otázka…ktorý kabát dostane čestné miesto vo vašom šatníku?

 

Poznámka: ak sa ku kabátu nedoklikáte, znamená to, že sa medzitým predal. Vždy môžete kontaktovať predajcu osobne… 🙂

Michaela Pisoňová
Je certifikovaná koučka štýlu, ktorá učí ľudí vyberať oblečenie pre seba, svoju postavu a svoje sny. Ako nadšenec pre vedomú krásu ľudí posúva bližšie k spokojnému a naplnenému životu cez pochopenie a vylepšenie ich vzhľadu.
Hlbšiu spojitosť medzi oblečením a naším životom hravou formou objasňuje v jej eBooku 33 tipov ako môžete svojím oblečením zlepšiť váš život>>
Je autorkou eBooku Minimalistický šatník>>
Má skvelého muža a troch krásnych synov. Je zároveň aj lektorkou plodnosti, učí ženy rozumieť čo im telo hovorí o ich plodnosti. Viac informácií o nej nájdete tu >>
 • 33 tipov, ako môžete OBLEČENÍM ZLEPŠIŤ VÁŠ ŽIVOT

  Tiež sa každé ráno obliekate? Viete, čo všetko môžete oblečením vo vašom živote zmeniť? Vložte vás email do formulára pod týmto textom a čítajte ZDARMA

  Váš email je u mňa (Michaela Pisoňová) v bezpečí a budem ho na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy.

  Kliknutím na tlačítko vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie eBooku a ďalších newsletterov odo mňa, ktoré sa budú týkať súvisiacej témy.

  Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačítko ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maily.


 • Najnovšie články
 • Kategórie