Tiež si hovoríte: NA TÝCH FOTKÁCH VYZERÁM HROZNE?

„Tieto fotky a videá predsa nemôžem uverejniť. Toľko vecí by na nich mohlo byť lepšie. Najmä ja sama.“ Hovorila som si po celovíkendovom natáčaní a fotení.

Viem, že máte radi, keď je text o oblečení doplnený fotkami. Tak som si požičala oblečenie z môjho obľúbeného e-shopu a nechala som sa nafotiť a natočiť na videá. Chcela som vás cez nich učiť.

„NA TÝCH FOTKÁCH VYZERÁM HROZNE“

Keď som sa pozerala na fotky, ani jedna sa mi nepáčila. Moja myseľ si automaticky všímala chyby a nedokonalosti. Videla som svoj veľký nos, nedokonale tvarované pery, silné nohy. Do hlavy sa mi vkrádali myšlienky, či vám to vôbec ukážem. Tak sa strápniť.kvalitne_titulka-s-popisom

Potom som sa zastavila, pozrela som sa na svoje myšlienky akoby zvonku. Uvedomila som si, že sa na seba nepozerám objektívne. Vôbec si nevšímam, čo je na mne pekné, ale dovoľujem svojim kritickým myšlienkam prevládať.

Vtedy som si povedala: „stačí, ja takto o sebe myslieť nechcem“.

Vrátila som sa späť k dôvodu, prečo som sa nechala fotiť. Netúžim sa predvádzať, nepotrebujem to. Považujem sa skôr za introverta, ktorý má občas extrovertné sklony.

Dôvodom ste VY.

Cez tieto fotky a videá vás chcem inšpirovať a učiť o oblečení. Chcem vás povzbudiť nebáť sa kombinovať veci. Chcem vás učiť, ako vplýva daný top, sukňa či šaty na tvar vašej postavy a pod. V neposlednom rade vám chcem dať aj dobré tipy na to, kde zoženiete dobré oblečenie. Verím, že sa mi to podarilo.

Ak sa chcete pozrieť na výsledok, časť z videí nájdete tu>>>. A článok s fotkami je tu>>>

ODKIAĽ POCHÁDZAJÚ NAŠE KRITICKÉ MYŠLIENKY O SEBE?

Vrátim sa ku kritickým myšlienkam o sebe. Viem, že ich má takmer každá z nás. Ženy v mojej rodine, ktoré by mohli byť mojím vzorom, sa nerady fotia. Keď som si uvedomila, ako na každej mojej fotke vidím nejaký problém hlavne na sebe, napadla mi myšlienka, odkiaľ to asi môže pochádzať…

Máme v hlave utkvelú predstavu o tom, ako by sme mali na fotkách vyzerať. V časopisoch vidíme dokonalé fotografie modeliek. Pri ich prezeraní si neuvedomujeme, že za každou jednou fotkou je tím odborníkov, a tá jedna je vybratá z ďalších 50 fotiek. My sa porovnávame s tými dokonale upravenými fotkami žien.

Za našimi negatívnymi myšlienkami o sebe je aj naša minulosť, naše vzory žien, popri ktorých sme vyrastali. Sú to tiež slová, ktoré k nám kedysi dávno niekto vyslal a my sme im dovolili vstúpiť do našej hlavy.

ciernavesta1

ČO S NEGATÍVNYMI MYŠLIENKAMI O SEBE

Nemusíme ich mať. Budú v našej mysli a podvedomí, kým ich nenahradíme inými.

Strážte si svoje myšlienky a slová. Denne sa cvičte v premene týchto myšlienok na pozitívne myšlienky o sebe. Vždy, keď si uvedomíte, že ste sa o sebe škaredo a neúctivo vyjadrili, láskavo si odpustite. V druhom kroku však vyslovte slová uznania voči sebe samej a svojmu telu. Nájdite na sebe za každú negatívnu myšlienku hneď dve pozitívne veci.

Postupne budú tie pozitívne prevládať viac a viac. Negatívne komentáre iných voči vám sa vás budú dotýkať menej a menej. Vaše vlastné negatívne myšlienky nebudú také silné a spracujete ich v sebe oveľa rýchlejšie než teraz.

Začnite už dnes. Jednoducho sa rozhodnite, ako o sebe chcete zmýšľať.

Nie tak dávno by ma moje negatívne myšlienky zastavili a fotky by som vám neukázala. Teraz nie. Už mi až tak nezáleží na tom, aby som sa prezentovala dokonale.

TERAZ CHCEM BYŤ NAJMÄ AUTENTICKÁ. A byť tu pre vás so svojím poznaním, darmi a službou.

 

Michaela Pisoňová
Je certifikovaná koučka štýlu, ktorá učí ľudí vyberať oblečenie pre seba, svoju postavu a svoje sny. Ako nadšenec pre vedomú krásu ľudí posúva bližšie k spokojnému a naplnenému životu cez pochopenie a vylepšenie ich vzhľadu.
Hlbšiu spojitosť medzi oblečením a naším životom hravou formou objasňuje v jej eBooku 33 tipov ako môžete svojím oblečením zlepšiť váš život>>
Je autorkou eBooku Minimalistický šatník>>
Má skvelého muža a troch krásnych synov. Je zároveň aj lektorkou plodnosti, učí ženy rozumieť čo im telo hovorí o ich plodnosti. Viac informácií o nej nájdete tu >>
 • 33 tipov, ako môžete OBLEČENÍM ZLEPŠIŤ VÁŠ ŽIVOT

  Tiež sa každé ráno obliekate? Viete, čo všetko môžete oblečením vo vašom živote zmeniť? Vložte vás email do formulára pod týmto textom a čítajte ZDARMA

  Váš email je u mňa (Michaela Pisoňová) v bezpečí a budem ho na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy.

  Kliknutím na tlačítko vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie eBooku a ďalších newsletterov odo mňa, ktoré sa budú týkať súvisiacej témy.

  Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačítko ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maily.


 • Najnovšie články
 • Kategórie