TEPLO V SUKNI

michaela pisonova

Čím ďalej tým viac sa stretávam so ženami, ktoré silno pociťujú potrebu cítiť sa viac žensky. Teším sa z toho a priznávam, že aj ja sama patrím do tejto skupiny. Najviac to cítim túto zimu…

V lete som vždy bola sukňový typ. Nohavice vtedy takmer vôbec nenosievam. V sukniach sa cítim slobodnejšie, voľnejšie a vzdušnejšie. Som trochu mimo, keď niekto hovorí, že nosí nohavice, lebo sú pohodlnejšie. Ja som si vždy myslela opak.

Ale v zime, to už je iné. V sukni môže byť chladno. No nemusí. Zisťujem to túto zimu, keď nosím sukne častejšie, než kedy predtým.

Ako teda nosiť sukne v zime, aby sme nevyzerali ako naše babky a bolo nám teplo? O tom sa tu chcem práve rozpísať…

Topánky k sukni

Poďme pekne od základov. Teda od topánok. Zabudnime na lodičky. Topánky musia byť pravé zimné, teplé s hrubšou podrážkou. Pokojne môžete nosiť k sukni topánky na nízkom podpätku. Samozrejme, je rozdiel, ak sa s pani Zimou stretnete výlučne na vašej ceste z domu do auta, než keď denne prekladáte nohy na MHD zastávke.

Z minimalistického pohľadu by ste mali mať vo vašom zimnom obuvo-šatníku jedny vysoké čižmy, jedny teplé kožené topánky na nízkom podpätku a jedny pevné športové zimné topánky na prechádzky lesom. Tie tretie do práce nepatria, pokiaľ nepracujete v tom lese. Ale to by ste asi nečítali tento článok.Michaela Pisonova

Medzi sukňou a topánkami

Za topánkami nasledujú pančuchy. Čím vyšší DEN, tým sú teplejšie. 40 denové sú skôr na miernejšiu zimu. Na počasie okolo 0 je treba vyšší Den. Dajú sa nájsť aj 60 aj 100 denové. Pančuchy v zime zastúpia aj legíny.

michaela pisonovaOkrem pančúch môžete nosiť aj pletené návleky, ktoré môžu siahať až nad kolená, aj vyššie. Podľa toho, aké dlhé si ich upletiete.

Vy nepletiete? Nájdete ich na internete. Hľadajte „nadkolienky“, „návleky na nohy“, v angličtine sú to „long leg warmers“. Je to jedna z vecí, ktoré nepotrebujete na sebe skúšať. Vypýtajte si rozmery, ak váhate s kúpou.

Mne sa na myšlienke pletených návlekov na nohy páči to, že si ich môžete navliecť navrch na pančuchy. Po príchode do práce, kde ste vo vyhriatych priestoroch, si môžete návleky dať bez väčšej námahy dole. Pred opustením práce si v tej eufórii nezabudnite návleky znovu navliecť 🙂

Vaše nohy v nich budú vyzerať plnšie. Niektoré z vás to rady využijú. Tým ostatným radím držať sa tmavších farieb a veľmi starostlivo vyberať z prípadných vzorov.

A vôbec vám nemusia ich konce spod sukne vytŕčať. Pokojne môžu siahať aj vyššie, nad koniec vašej sukne. Chcete predsa, aby vám bolo teplo.

Sukňa v hlavnej úlohe

A teraz prichádza na scénu hlavý hrdina: sukňa. Ak máte dobré pančuchy či dokonca návleky, sukňa už nemusí byť ani hrubá. Dokonca sukňa z jemného a ľahkého materiálu krásne dopĺňa nahrubo zabalené nohy. Ak vám spod kabáta vytŕča kúsok nazberkanej sukne z jemného materiálu, vyzerá to veľmi sviežo a v temných zimných dňoch aj dosť povzbudivo.michaela pisonova

Sukňa teda môže byť hocijaká, len ju treba správne skombinovať so zvyškom.

Ak ste nízka a máte z toho zlý pocit, dajte si záležať, aby ste boli oblečená tón v tóne (od hlavy po päty v jednej farbe). Takto môžete dokonca pôsobiť ešte vyššie, lebo opticky vytvoríte akoby stĺp. Ľudia si vás budú podvedome prezerať odspodu hore a ak sa tam nezaštuplujete širokým klobúkom, ich pozornosť bude akoby pokračovať vyššie. Týmto vytvoríte dojem väčšej výšky.michaela pisonova

Kabát či bunda?

Ani sme si nevšimli a sme pri kabátoch. Každá žena by mala mať jeden pekný kabát. Dodá to vášmu vzhľadu šmrnc a punc elegancie. Toto bunda nespraví.

Sú však chvíle, keby bundu potrebujete. Tak si kúpte takú, z ktorej máte radosť a je aspoň trochu ženská. Obyčajná krásna veľká šatka alebo pašmína vie vašu bundu povýšiť o celý stupeň a tým aj váš vzhľad.michaela pisonova

Tak do čoho sa budete obliekať nabudúce? Do sukne alebo nohavíc?

Vybudujte si MINIMALISTICKÝ ŠATNÍK na mieru. Nech máte tých sukní a nohavíc tak akurát 🙂

Michaela Pisoňová
Jej srdcovkou sú silné témy žien: plodnosť a štýl. Ako lektorka plodnosti učí ženy dobre poznať ich menštruačný cyklus a rozumieť mu. Ako koučka štýlu učí vyberať oblečenie, ktoré nositeľku podporí zvonku aj zvnútra. Uplatňuje prirodzený prístup k plodnosti a vedomý prístup k obliekaniu.
Je autorkou eBooku Minimalistický šatník>>
Viac informácií o nej nájdete tu >>