PREČO PRÁVE JA… TUCHNEM V SKRINI NENOSENÁ?

Presne si pamätám ten deň, keď sme sa prvýkrát stretli…

Ja som visela na krásnom ozdobenom ramienku, keď si ma všimla. Išla práve z práce a hľadala niečo, čo by pozdvihlo jej náladu. Keď videla moju sýtu ružovú farbu a nenápadnú výšivku okolo výstrihu, bola si istá, že ja napravím jej ťažký deň. Keď si ma skúšala, hovorila si: „a just, si ju kúpim!“. Ja som sa prirodzene tešila, veď to je moja úloha, byť na úžitok mojej nositeľke. Ignorovala som však svoje pocity, ktoré mi šepkali, že patrím inej žene.

shutterstock_552113722

Keď sme dorazili k nej domov, vášnivo zo mňa strhla visačku a ihneď sa do mňa navliekla. Mohla som cítiť jej telo na mne. Dúfala som, že jej je tak dobre ako mne. Žiaľ, toto bol náš prvý a aj posledný vášnivý večer. Vždy, keď na mňa neskôr narazila v skrini, ušla sa mi len pochybovačná grimasa a ihneď som išla naspäť do tej drevenej škatule, ktorú som začala neznášať. Už sme to vedeli obidve. Toto nebola skriňa, pre ktorú som bola ušitá. Toto nebola žena, pre ktorú som bola navrhnutá!

Potom sa stalo niečo zvláštne…

Jednu sobotu večer, keď sa vrátila zvonku, po mne siahla. Ale nebola tam tá neistá a pochybovačná grimasa zmiešaná so znechutením ako toľkokrát predtým. Bolo tam pochopenie, zhovievavosť a láska. Nežne ale isto ma zvesila z vešiaka, poďakovala sa mi za to, že som tam pre ňu bola. Ospravedlnila sa mi za to, že ma prinútila tak dlho tuchnúť v skrini a povedala, že pre mňa nájde lepšiu majiteľku a že už vie, ako ju má hľadať.

Neskôr som sa z rozhovoru (keď som v taške netrpezlivo čakala na svoj nový život) medzi mojou bývalou a mojou budúcou dozvedela, že obidve boli na jednej akcii, kde sa veľa naučili o sebe aj o oblečení. Netuším, čo to bola za akcia, ale s mojou bývalo spravila divy.

Konečne pochopila, ako vlastne vyzerá zvonku aj zvnútra. Keď príde do obchodu, ide priamo na vec a to doslova. Hneď vidí, ktorá vec dokáže krásne zvýrazniť jej prednosti a ktorá schová to, na čo nechce upozorňovať. Vie ako vylepšiť svoju postavu tak, aby vyzerala vyvážene, pekne a ladne.

„Najviac sa mi páčila sloboda a sebapoznanie, ktorú mi priniesol tento kurz. A tiež že presne viem, aké veci si mám brať do kabínky na skúšanie (a skoro všetky mi sedia)!“ Zuzana

Už si nekupuje oblečenie, ktoré ju poteší len v deň nákupu. Vie si kúpiť to, v čom má radosť stále. Jej postava v ňom vyzerá skvele a ona sama žiari. Dokáže si totiž vybrať veci, ktoré dopĺňajú jej povahu, jej osobnosť a to je veľká vec.

„Máš výborný pozorovací talent a vieš dobre aplikovať teoretické informácie v praxi. Aj keď som bola súčasťou skupinovej konzultácie, vnímali sme individuálny prístup a zároveň sme mohli zažiť veselú atmosféru a porovnať si aj iné štýly.“ Stanka

Odhodila dokonca tie šedé okuliare, ktorými sa na seba pozerala. Už vidí, aká je krásna a jedinečná.

„Odchádzala som s pocitom uistenia, že som krásna taká, akú ma Boh vidí. Spoznala som pre mňa nový pohľad na to, ako byť sama sebou.“ Daniela

A my veci sme si vydýchli. Už nemusíme tuchnúť v tých nesprávnych skriniach, ale s radosťou zlepšovať dni a skrášľovať postavy svojim pravým nositeľkám.

Aký príbeh by rozprávali veci vo vašej skrini? Chcete podobný happy end? Príďte na seminár a môžete ho mať 🙂

Michaela Pisoňová
Je certifikovaná koučka štýlu, ktorá učí ľudí vyberať oblečenie pre seba, svoju postavu a svoje sny. Ako nadšenec pre vedomú krásu ľudí posúva bližšie k spokojnému a naplnenému životu cez pochopenie a vylepšenie ich vzhľadu.
Hlbšiu spojitosť medzi oblečením a naším životom hravou formou objasňuje v jej eBooku 33 tipov ako môžete svojím oblečením zlepšiť váš život>>
Je autorkou eBooku Minimalistický šatník>>
Má skvelého muža a troch krásnych synov. Je zároveň aj lektorkou plodnosti, učí ženy rozumieť čo im telo hovorí o ich plodnosti. Viac informácií o nej nájdete tu >>
 • 33 tipov, ako môžete OBLEČENÍM ZLEPŠIŤ VÁŠ ŽIVOT

  Tiež sa každé ráno obliekate? Viete, čo všetko môžete oblečením vo vašom živote zmeniť? Vložte vás email do formulára pod týmto textom a čítajte ZDARMA

  Váš email je u mňa (Michaela Pisoňová) v bezpečí a budem ho na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy.

  Kliknutím na tlačítko vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie eBooku a ďalších newsletterov odo mňa, ktoré sa budú týkať súvisiacej témy.

  Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačítko ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maily.


 • Najnovšie články
 • Kategórie