NAČO VLÁČIŤ KUFRE? CESTUJTE NAĽAHKO

Chystáte sa využiť posledný sneh na kopcoch alebo naopak, plánujte služobnú cestu? Máte chuť vypadnúť do európskeho mesta mimo rušnej sezóny a predražených cien za hotelové izby? Už teraz myslíte na budúcoročnú zimnú dovolenku, lebo tento rok ste to s počtom vecí v kufri trochu prehnali?

Pomocou môjho univerzálneho návodu sa zbalíte na akúkoľvek dovolenku tak, že budete každý deň v inom outfite, pričom pocestujete naľahko. Pre letnú dovolenku som špeciálne napísala iný článok.

Čo si zbaliť na víkendový výlet v meste?

Potrebujete 3 outfity. Jeden na cestu a 2 na 2 dni víkendu a to, či cestujete v piatok alebo až sobotu. S týmto všetkým by ste si mali poradiť:

kapsula_zimna dovolenka_vikend

Zdá sa vám, že je toho oblečenia na jeden víkend celkom dosť? Predstavte si, že jedny nohavice, tielko, košeľu, sveter, kabát, topánky a kabelu máte na sebe. Na zbalenie vám zostanú len jedny rezervné nohavice, dve košele a jedno tielko. To sú iba 4 veci! Samozrejme treba myslieť na spodnú bielizeň a pyžamo. To všetko sa vám aj s mini kozmetikou vojde do malej cestovnej tašky či kabely. Odhadujem, že taká malá ako na obrázku by vám mohla stačiť.

shutterstock_483562573

Na začiatku som spomenula slovo „univerzálny“. Neberte tento môj príklad doslova a do obrázka. Aby ste náhodou necestovali v kreslených nohaviciach a 3 úplne rovnakých košeliach 🙂 Nohavice môžete zameniť za sukňu a košele za akýkoľvek iný top. Namiesto svetra môžete mať pulóver alebo sako. Konajte, ako vám vyhovuje.

Naschvál som vybrala košele a kabát namiesto bežnejšie používaných tričiek a búnd. Ak idete na mestský výlet, budete pôsobiť inteligentnejšie a do prostredia viac zapadnete (sú na to výskumy, viac sa dočítate tu>>>).

Pri výbere topov pamätajte na to, aby sa dali všetky kombinovať so svetrom a kabátom a minimálne jednými nohavicami. Topánky a kabelka sa musia hodiť ku všetkým použitým nohaviciam a kabátu.

Ak by ste vybrali všetky 3 topy také, ktoré by sa hodili k obidvom nohaviciam (prípadne sukni), tak by ste z tohto zloženia dokázali vytvoriť 6 rôznych outfitov. Ale veď to už by stačilo aj na týždenný výlet!

Čo si zbaliť na týždenný výlet alebo služobku?

kapsula_zima sluzobka

Aj táto kolekcia kresieb je univerzálna. Košeľu môžete vymeniť za tričko, nohavice za ďalšiu sukňu, sako za ďalší sveter, kabát za bundu.

Tento vzor som upravila pre účely služobnej cesty počas piatich pracovných dní, kde potrebujete 3 formálne outfity, 3 neformálne a 1 na večer. Košele sú na formálne použitie, topy sú na neformálne použitie a jeden top na večer. Na večernú príležitosť (pokiaľ to nie je ples) môžete použiť jedny z denných nohavíc alebo sukňu. Namiesto saka alebo svetra sa môžete zahaliť napr. peknou väčšou šatkou, ktorá sa na obrázku vlní vpravo hore.

Vo všetkých situáciách nezabúdajte na doplnky ako sú šatky, ozdoby, pokrývky hlavy.

Ak idete na výlet do lesa, samozrejme, prispôsobte výber a typ oblečenia vašej situácii. Ak idete lyžovať, namiesto jedných nohavíc pribaľte lyžiarsku kombinézu a 2 mestské topy vymeňte za športové topy.

Čo ak sa na dovolenke zašpiníte?

Možno sa vám zdá, že som sa vo svojim príklade pre týždennú cestu prepočítala a uviedla o 1 top menej. Naschvál som dala 5 topov spolu, aby ste vedeli, že pri týždňovom výlete už môžete sem tam niečo aj preprať, ak to vôbec budete potrebovať.

Ja odporúčam pribaliť tuhé žlčové mydlo na pranie, ktoré zoženiete v drogérii. Nevysype sa vám ako prášok na pranie a je veľmi účinné. V hotelovej izbe možno ani nenájdete lavór alebo zátku do umývadla, kde by ste si mohli vaše veci preprať pomocou prášku. To mydlo je pre takéto prípady super a funkčné.

Ak za žiadnych okolností nič prepierať nechcete, pribaľte jeden top naviac. Tak, aby ste mali na každý deň 1 top. Ten na večer sa neráta. Ak sa chystáte na dovolenke žúrovať každý večer, vezmite žúrovacích topov viac, podľa toho, ako sa potíte a či ste alebo nie ste ochotní niečo sem-tam preprať.

Alebo podľa vzoru jedného zaujímavého cestovateľa, si zožeňte košele z merino vlny, ktoré stačí vyprať len raz za čas (a na týždennej dovolenke asi ani raz).

Ak pri použití môjho druhého vzoru budú všetky vaše topy kombinovateľné so všetkými vašimi vybratými nohavicami a sukňami, tak z tohto zloženia budete schopní vytvoriť…..až 36 outfitov. Fúha, to je celkom dosť (pri počte 11 kusov oblečenia mimo kabáta a tielok)! Ako som to vypočítala a ako si môžete takto šikovne vo vašom šatníku poradiť každý deň nielen na cestách, sa naučíte tu>>>

Najšťastnejšiu cestu prajem 🙂

Michaela Pisoňová
Je certifikovaná koučka štýlu, ktorá učí ľudí vyberať oblečenie pre seba, svoju postavu a svoje sny. Ako nadšenec pre vedomú krásu ľudí posúva bližšie k spokojnému a naplnenému životu cez pochopenie a vylepšenie ich vzhľadu.
Hlbšiu spojitosť medzi oblečením a naším životom hravou formou objasňuje v jej eBooku 33 tipov ako môžete svojím oblečením zlepšiť váš život>>
Je autorkou eBooku Minimalistický šatník>>
Má skvelého muža a troch krásnych synov. Je zároveň aj lektorkou plodnosti, učí ženy rozumieť čo im telo hovorí o ich plodnosti. Viac informácií o nej nájdete tu >>
 • 33 tipov, ako môžete OBLEČENÍM ZLEPŠIŤ VÁŠ ŽIVOT

  Tiež sa každé ráno obliekate? Viete, čo všetko môžete oblečením vo vašom živote zmeniť? Vložte vás email do formulára pod týmto textom a čítajte ZDARMA

  Váš email je u mňa (Michaela Pisoňová) v bezpečí a budem ho na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy.

  Kliknutím na tlačítko vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie eBooku a ďalších newsletterov odo mňa, ktoré sa budú týkať súvisiacej témy.

  Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačítko ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maily.


 • Najnovšie články
 • Kategórie