NAČO VLÁČIŤ KUFRE? CESTUJTE NAĽAHKO

Chystáte sa využiť posledný sneh na kopcoch alebo naopak, plánujte služobnú cestu? Máte chuť vypadnúť do európskeho mesta mimo rušnej sezóny a predražených cien za hotelové izby? Už teraz myslíte na budúcoročnú zimnú dovolenku, lebo tento rok ste to s počtom vecí v kufri trochu prehnali?

Pomocou môjho univerzálneho návodu sa zbalíte na akúkoľvek dovolenku tak, že budete každý deň v inom outfite, pričom pocestujete naľahko. Pre letnú dovolenku som špeciálne napísala iný článok.

Čo si zbaliť na víkendový výlet v meste?

Potrebujete 3 outfity. Jeden na cestu a 2 na 2 dni víkendu a to, či cestujete v piatok alebo až sobotu. S týmto všetkým by ste si mali poradiť:

kapsula_zimna dovolenka_vikend

Zdá sa vám, že je toho oblečenia na jeden víkend celkom dosť? Predstavte si, že jedny nohavice, tielko, košeľu, sveter, kabát, topánky a kabelu máte na sebe. Na zbalenie vám zostanú len jedny rezervné nohavice, dve košele a jedno tielko. To sú iba 4 veci! Samozrejme treba myslieť na spodnú bielizeň a pyžamo. To všetko sa vám aj s mini kozmetikou vojde do malej cestovnej tašky či kabely. Odhadujem, že taká malá ako na obrázku by vám mohla stačiť.

shutterstock_483562573

Na začiatku som spomenula slovo „univerzálny“. Neberte tento môj príklad doslova a do obrázka. Aby ste náhodou necestovali v kreslených nohaviciach a 3 úplne rovnakých košeliach 🙂 Nohavice môžete zameniť za sukňu a košele za akýkoľvek iný top. Namiesto svetra môžete mať pulóver alebo sako. Konajte, ako vám vyhovuje.

Naschvál som vybrala košele a kabát namiesto bežnejšie používaných tričiek a búnd. Ak idete na mestský výlet, budete pôsobiť inteligentnejšie a do prostredia viac zapadnete (sú na to výskumy, viac sa dočítate tu>>>).

Pri výbere topov pamätajte na to, aby sa dali všetky kombinovať so svetrom a kabátom a minimálne jednými nohavicami. Topánky a kabelka sa musia hodiť ku všetkým použitým nohaviciam a kabátu.

Ak by ste vybrali všetky 3 topy také, ktoré by sa hodili k obidvom nohaviciam (prípadne sukni), tak by ste z tohto zloženia dokázali vytvoriť 6 rôznych outfitov. Ale veď to už by stačilo aj na týždenný výlet!

Čo si zbaliť na týždenný výlet alebo služobku?

kapsula_zima sluzobka

Aj táto kolekcia kresieb je univerzálna. Košeľu môžete vymeniť za tričko, nohavice za ďalšiu sukňu, sako za ďalší sveter, kabát za bundu.

Tento vzor som upravila pre účely služobnej cesty počas piatich pracovných dní, kde potrebujete 3 formálne outfity, 3 neformálne a 1 na večer. Košele sú na formálne použitie, topy sú na neformálne použitie a jeden top na večer. Na večernú príležitosť (pokiaľ to nie je ples) môžete použiť jedny z denných nohavíc alebo sukňu. Namiesto saka alebo svetra sa môžete zahaliť napr. peknou väčšou šatkou, ktorá sa na obrázku vlní vpravo hore.

Vo všetkých situáciách nezabúdajte na doplnky ako sú šatky, ozdoby, pokrývky hlavy.

Ak idete na výlet do lesa, samozrejme, prispôsobte výber a typ oblečenia vašej situácii. Ak idete lyžovať, namiesto jedných nohavíc pribaľte lyžiarsku kombinézu a 2 mestské topy vymeňte za športové topy.

Čo ak sa na dovolenke zašpiníte?

Možno sa vám zdá, že som sa vo svojim príklade pre týždennú cestu prepočítala a uviedla o 1 top menej. Naschvál som dala 5 topov spolu, aby ste vedeli, že pri týždňovom výlete už môžete sem tam niečo aj preprať, ak to vôbec budete potrebovať.

Ja odporúčam pribaliť tuhé žlčové mydlo na pranie, ktoré zoženiete v drogérii. Nevysype sa vám ako prášok na pranie a je veľmi účinné. V hotelovej izbe možno ani nenájdete lavór alebo zátku do umývadla, kde by ste si mohli vaše veci preprať pomocou prášku. To mydlo je pre takéto prípady super a funkčné.

Ak za žiadnych okolností nič prepierať nechcete, pribaľte jeden top naviac. Tak, aby ste mali na každý deň 1 top. Ten na večer sa neráta. Ak sa chystáte na dovolenke žúrovať každý večer, vezmite žúrovacích topov viac, podľa toho, ako sa potíte a či ste alebo nie ste ochotní niečo sem-tam preprať.

Alebo podľa vzoru jedného zaujímavého cestovateľa, si zožeňte košele z merino vlny, ktoré stačí vyprať len raz za čas (a na týždennej dovolenke asi ani raz).

Ak pri použití môjho druhého vzoru budú všetky vaše topy kombinovateľné so všetkými vašimi vybratými nohavicami a sukňami, tak z tohto zloženia budete schopní vytvoriť…..až 36 outfitov. Fúha, to je celkom dosť (pri počte 11 kusov oblečenia mimo kabáta a tielok)! Ako som to vypočítala a ako si môžete takto šikovne vo vašom šatníku poradiť každý deň nielen na cestách, sa naučíte tu>>>

Najšťastnejšiu cestu prajem 🙂

Michaela Pisoňová
Jej srdcovkou sú silné témy žien: plodnosť a štýl. Ako lektorka plodnosti učí ženy dobre poznať ich menštruačný cyklus a rozumieť mu. Ako koučka štýlu učí vyberať oblečenie, ktoré nositeľku podporí zvonku aj zvnútra. Uplatňuje prirodzený prístup k plodnosti a vedomý prístup k obliekaniu.
Je autorkou eBooku Minimalistický šatník>>
Viac informácií o nej nájdete tu >>