Bombery – ako v nich vyzeráme

Bombery alebo bomberové bundy sú aktuálnym módnym hitom. Pravdepodobne najmenej raz budete zvažovať, či si takú bundičku kúpiť. Keď ju má ona, ona, on…. a vy ešte stále nie.

Móda je hra, ktorá sa dobre hrá, ak poznáte jej pravidlá. Tak sa poďme pozrieť na to, čo s vašou postavou a celkovým výzorom urobí jedna bomberka. Naučíte sa tiež, aký typ postavy z nej bude profitovať a kto by sa jej mal zďaleka vyhnúť. Pozrieme sa na ženy a dotkneme sa aj mužov.

ŽENY A BOMBERA

Základné črty bombery

Bomera alebo bomber bunda nie je práve najzvodnejší kúsok v ženskom šatníku.  Nehovorí „toto sú plecia a toto sú prsia, všetko to akosi splýva“. Jednoducho povedané nedáva do popredia ženské črty. Na páse je často „nafučaná“ a v hornej časti tela opticky pridáva objem. Avšak vo vhodnom prevedení a zaujímavo skombinovaná, môže byť skvelou súčasťou vášho outfitu.

Pozitívne na bomberke je, že je kratšia a v páse alebo jeho okolí stiahnutá.

Komu robí bombera dobre

Tým, že je táto bundička krátka, je vhodná pre postavy s kratšími nohami a dlhším trupom. Toto je zvyčajná črta trojuholníkovej postavy, ktorá by z tejto bundičky mohla profitovať. Ak máte širšie boky, držte sa pravidla: tmavý, matný, nenápadný spodok a zaujímavý vrch. Bombera v svetlejšej farbe a možno aj so vzorom by úlohu splnila.

bomberová bunda - módny hit sezóny

Bombera sa najviac hodí štíhlym skôr chlapčenským postavám. Pridanie objemu v hornej časti neuškodí a pás zvýrazní. Ideálne však je, ak je z ľahkého splývavého materiálu, ktorý je potlačený pekným vzorom. Nech nevyzeráte príliš chlapčensky (ak je reč o vás).bomber-5

Štýlovo sa táto bunda bude hodiť najviac športovým ženám, ale vychutnajú si ju aj extravagantné typy žien. Tie si vyberú bomberu z lesklej kože alebo iného nápadného materiálu.bomber-2

Komu bombera nepristane

Je dosť možné, že ak máte plnší trup a štíhle nohy, bude vás bombera pokúšať. Máte pocit, že do voľnejšej bundičky schováte svoje kilá naviac a ukážete svoje štíhle nohy. Ale opak je pravdou. Kontrast medzi rozmermi vašej hornej a dolnej časti sa zväčší a hore budete vyzerať ešte väčšia.

bomber-4

Ak je vašou kritickou oblasťou pás, nenoste ju radšej vôbec.

Ak ste žena, ktorá uprednostňuje klasiku a najmä eleganciu, pravdepodobne sa po bombere ani neobzriete. A tak je to dobre. Nám ostatným by sa mohlo zdať, že ju máte na sebe len preto, lebo je to práve módny hit a vy si ešte nie ste istá sama sebou…

Čo nosiť k bombere

Možnosti sú neobmedzené. Napokon, inšpirujte sa priloženými obrázkami. Dajte si pozor na legíny. Ak si ich k bombere dáte, kombinujte ich len s dlhším topom, ktorý vám zakryje rozkrok. Či ste štíhla, či ste plná, odkrytý vyzerá nevkusne.

Všimli ste si, že modelky na obrázkoch ju nosia OTVORENÚ? Vyzerá to tak lepšie.

bomber-3

Veľkým plusom bombery je to, že je to „mladý a svieži kúsok„, v ktorom môžete omladnúť aj vy.

MUŽI A BOMBERA

Bombera je pôvodne pánsky a funkčný kúsok, preto sa vám, páni, bude hodiť. Ale len, ak ste štíhli v páse. Bombera nepodčiarkuje plecia, preto väčšie bruško ľahšie vystúpi do popredia a ukáže sa. bomber-muz

Ja sa priznám, že pre mňa bomberová bunda u mužov veľmi neboduje, ale v takejto úprave, ako Justin na obrázku, to veru áno. To sa mi páči. Takýto rafinovaný pánsky smart casual vyzerá skvele.

„Must have“ sezóny

Keď vás bude niekto v časopise alebo telke presviedčať, že bomberu (alebo čokoľvek iné) túto jeseň v šatníku jednoducho musíte mať, nepočúvajte. Zamyslite sa, ako v nej budete vyzerať práve vy a čo to urobí s celkovým dojmom, ktorý budete vysielať.

Pictures Attributions:

FashionStock.com / Shutterstock.com, andersphoto / Shutterstock.com, Everett Collection / Shutterstock.com

Michaela Pisoňová
Je certifikovaná koučka štýlu, ktorá učí ľudí vyberať oblečenie pre seba, svoju postavu a svoje sny. Ako nadšenec pre vedomú krásu ľudí posúva bližšie k spokojnému a naplnenému životu cez pochopenie a vylepšenie ich vzhľadu.
Hlbšiu spojitosť medzi oblečením a naším životom hravou formou objasňuje v jej eBooku 33 tipov ako môžete svojím oblečením zlepšiť váš život>>
Je autorkou eBooku Minimalistický šatník>>
Má skvelého muža a troch krásnych synov. Je zároveň aj lektorkou plodnosti, učí ženy rozumieť čo im telo hovorí o ich plodnosti. Viac informácií o nej nájdete tu >>
 • 33 tipov, ako môžete OBLEČENÍM ZLEPŠIŤ VÁŠ ŽIVOT

  Tiež sa každé ráno obliekate? Viete, čo všetko môžete oblečením vo vašom živote zmeniť? Vložte vás email do formulára pod týmto textom a čítajte ZDARMA

  Váš email je u mňa (Michaela Pisoňová) v bezpečí a budem ho na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy.

  Kliknutím na tlačítko vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie eBooku a ďalších newsletterov odo mňa, ktoré sa budú týkať súvisiacej témy.

  Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačítko ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maily.


 • Najnovšie články
 • Kategórie