AKO SA ZLADIŤ?

Ak vám pri otázke „ako sa zladíte?“ napadne ihneď predstava vás v červených šatách a vášho partnera s červenou kravatou, prišiel čas, aby ste si rozšírili obzory.

Ak vám ihneď napadne toto ladenie, prišiel čas, aby ste si rozšírili obzory

Takto síce jednoznačne dávate najavo, že k sebe patríte, ale hm, ako to povedať, spôsob je to trochu jednoduchý. Ak trváte na červených šatách, skúste rafinovanejšiu formu zladenia sa. Čo poviete napríklad na toto? Za koľko sekúnd nájdete spojenie?

Za koľko sekúnd nájdete spojenie?

Cítim potrebu napísať, že vôbec nemusíte spolu ladiť. Nie je to podmienkou vstupu na spoločenskú udalosť, ani sa tým nespreneveríte vášmu vzťahu. A vy, konzervatívnejší a romantickejší, vedzte, že sú páry, ktoré potrebu manifestovať svoju vzájomnú lásku oblečením nemajú aj napriek tomu, že nie sú v rozchodovom konaní.

Kto sa nepotrebuje zladzovať? Zohratý pár.

Ako sa obliecť, ak vám na ladení záleží?

Najdôležitejšie je, keď obaja svojím vzhľadom do sveta vysielate podobnú emóciu. Pragmaticky povedané, mali by ste byť oblečení na rovnakú príležitosť.

Vysielajte oblečením podobnú emóciu

Oblečte sa na rovnakú príležitosť.

Vzájomné zladenie sa podporíte, ak medzi sebou vytvoríte vizuálne spojenie cez:

 • farby,
 • materiál
 • alebo motív.

Po dlhšom čase som sa trochu pohrala a pripravila 3 skladačky, na ktorých ilustrujem, ako to vidím ja.

Podobné farby a efekt brúsenej kože pôsobia ako jednotiaci prvok.

Tu som použila farby podobného ladenia, skôr tlmené a prírodné. Mužský outfit so ženským som prepojila zelenou a hnedou farbou. Efekt brúsenej kože slúži ako ďalší jednotiaci prvok. Osobnosti muža a ženy v tomto páre môžu byť trochu kontrastné. Muža vidím ako odvážneho, tvorivého a trochu extravagantného, zatiaľ čo žena bude viac introvertná. Aj v živote sa to stáva, že?

Dominancia čiernej a extravagantný štýl ako jednotiaci prvokTento pár sa vybral na o trochu slávnostnejšiu príležitosť a zdá sa, že obom nevadí pozornosť iných ľudí. Dominancia čiernej farby ich outfity zjednocuje a takisto malý kúsok modrej. Obidvaja sa tiež zhodli na použití materiálov, ktoré vzbudzujú efekt luxusu a extravagancie (lesklé šaty a zamatové sako).

Farby a efekt jemných bodiek ako jednotiaci prvok.

Myslím, že pri zhliadnutí tejto ženy a muža je hneď všetkým jasné, že patria k sebe. Obaja použili podobný odtieň netradičnej modrej farby. Efekt bodky v rôznych formách (topánky, kravata, náušnice a kabelka) a kúsky bielej/striebornej tiež nahrávajú vzájomnej zladenosti tohto páru. Ak by mal muž jednofarebné čierne topánky a žena skôr biele alebo čierne lodičky, bol by to pekný, klasický a uhladený pár 🙂

Obliecť sa „podobne“ môžete nielen s partnerom, ale aj s deťmi, kamarátkami.  Ja som z tých, ktorí si na ladení s blízkymi veľmi záležať nedajú. Ale tuším, že ma to po tomto článku začne baviť 🙂

 

Michaela Pisoňová
Je certifikovaná koučka štýlu, ktorá učí ľudí vyberať oblečenie pre seba, svoju postavu a svoje sny. Ako nadšenec pre vedomú krásu ľudí posúva bližšie k spokojnému a naplnenému životu cez pochopenie a vylepšenie ich vzhľadu.
Hlbšiu spojitosť medzi oblečením a naším životom hravou formou objasňuje v jej eBooku 33 tipov ako môžete svojím oblečením zlepšiť váš život>>
Je autorkou eBooku Minimalistický šatník>>
Má skvelého muža a troch krásnych synov. Je zároveň aj lektorkou plodnosti, učí ženy rozumieť čo im telo hovorí o ich plodnosti. Viac informácií o nej nájdete tu >>
 • 33 tipov, ako môžete OBLEČENÍM ZLEPŠIŤ VÁŠ ŽIVOT

  Tiež sa každé ráno obliekate? Viete, čo všetko môžete oblečením vo vašom živote zmeniť? Vložte vás email do formulára pod týmto textom a čítajte ZDARMA

  Váš email je u mňa (Michaela Pisoňová) v bezpečí a budem ho na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy.

  Kliknutím na tlačítko vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie eBooku a ďalších newsletterov odo mňa, ktoré sa budú týkať súvisiacej témy.

  Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačítko ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maily.


 • Najnovšie články
 • Kategórie