3 DÔVODY, PREČO VO VAŠOM ŠATNÍKU PREVLÁDA ČIERNA

 1. Ste extrémista

Nie doslova. Jej nosením prejavujete vašu osobnosť. Čierna farba je maximalistická. Je plná pigmentu, nič „zafarbenejšie“ neexistuje. Preto ju radi nosia ľudia s vyhraneným a svojským prístupom k životu. Obľubujú ju aj tí, ktorí sú nezávislí alebo po tom aspoň túžia. Je to tiež farba umelcov, ktorí často spĺňajú skôr napísané.

Verím, že nosenie čiernej je tu na mieste. Život má však mnoho farieb a určite aj ten váš.

 1. Myslíte si, že v nej vyzeráte štíhlejšie

Aj keď si tento dôvod nepriznávate, možno mu veríte podvedome. Všeobecne platí, že čierna farba pohlcuje svetlo a preto zoštíhľuje. Ale každá minca má dve strany. Väčšine z nás čierna pridáva roky. Vyzeráme v nej staršie a možno aj utrápenejšie. A ani to zoštíhlenie neplatí vždy. Príklad zo života….

Bola som u klientky a rozoberali sme jej šatník. Obliekla si čierne šaty, v ktorých bolo jasne vidieť každú jej krivku, aj vankúšik. Potom si obliekla svetlo zelené šaty a vyzerala úžasne. Jej krivky akoby zázrakom zmizli a zostala len pekná ženská postava. Tu zaúradovala veľkosť šiat a materiál. Čierne šaty boli o číslo menšie a z veľmi tenkého a priľnavého materiálu. Zatiaľ čo zelené šaty mali tú správnu veľkosť na postavu mojej klientky. Boli ušité z o trochu pevnejšieho úpletu než tie čierne, ktorý decentne zakryl krivky bez toho, aby jej postavu „urobil“ väčšou.

Farba samotná nie je zárukou štíhlejšieho vzhľadu.

 1. Žijete v dlhodobej depke a je jedno, či si to uvedomujete alebo nie

Čierna farba okrem iného symbolizuje temnú stránku života, smútok a absenciu života. Preto k nej majú náklonnosť ľudia, ktorí si prechádzajú náročným obdobím života a nechcú byť v tomto bezútešnom stave videní. Ak je toto aj váš prípad, čierna farba na seba preberá úlohu, ktorú sme jej dali a smútok ešte podporuje. Preto je dobré, pomôcť si cítiť sa lepšie a voliť farby, ktoré energiu dodávajú alebo aspoň ju neberú.

Čierna farba nie je ani zlá ani dobrá a dôvodov, prečo ju uprednostňujeme, môže byť samozrejme viac. Vy, nositelia tejto farby, jej dávate význam.

Ako odlíšite to, či ju nosíte z depky alebo preto, lebo je vám charakter tejto farby blízky? V tom druhom prípade je celkový dojem z vášho outfitu vitálny, svieži aj napriek tomu, že farba je tmavá. Napríklad použijete pekný vzor, motív, alebo čiernu kombinujete aj s inými farbami, hoci čierna prevláda.

Prevažuje vo vašom šatníku čierna? Prečo je to tak?

Michaela Pisoňová
Je certifikovaná koučka štýlu, ktorá učí ľudí vyberať oblečenie pre seba, svoju postavu a svoje sny. Ako nadšenec pre vedomú krásu ľudí posúva bližšie k spokojnému a naplnenému životu cez pochopenie a vylepšenie ich vzhľadu.
Hlbšiu spojitosť medzi oblečením a naším životom hravou formou objasňuje v jej eBooku 33 tipov ako môžete svojím oblečením zlepšiť váš život>>
Je autorkou eBooku Minimalistický šatník>>
Má skvelého muža a troch krásnych synov. Je zároveň aj lektorkou plodnosti, učí ženy rozumieť čo im telo hovorí o ich plodnosti. Viac informácií o nej nájdete tu >>
 • 33 tipov, ako môžete OBLEČENÍM ZLEPŠIŤ VÁŠ ŽIVOT

  Tiež sa každé ráno obliekate? Viete, čo všetko môžete oblečením vo vašom živote zmeniť? Vložte vás email do formulára pod týmto textom a čítajte ZDARMA

  Váš email je u mňa (Michaela Pisoňová) v bezpečí a budem ho na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy.

  Kliknutím na tlačítko vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie eBooku a ďalších newsletterov odo mňa, ktoré sa budú týkať súvisiacej témy.

  Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačítko ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maily.


 • Najnovšie články
 • Kategórie